Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Dvanáct rad pro budoucího kupce nemovitosti. | RENU reality s.r.o

1) Vyhýbejte se nemovitostem, ke kterým nevede veřejná komunikace

Je určitě hezké, že vám vaši sousedé dovolí používat jejich příjezdovou cestu nebo zahradu k vašemu domu, ale toto se může změnit např. když nemovitost souseda změní svého majitele.

 

2) Vlastnit nemovitost v blízkosti vodního zdroje je riziko

Bydlet v blízkosti řeky, potoku, přehrady nebo jezera zní lákavě hlavně pro rybáře. Tyto oblasti se však řadí do skupiny záplavových území I. II. a III. stupně a záleží na pojišťovně, zda-li vaši nemovitost pojistí, či nikoliv a za jakou cenu. Voda si nevybírá a smete vše, co jí stojí v cestě a vám už jen zbydou oči pro pláč.

 

3) Bydlení v blízkosti prosperující pivnice nebo diskotéky je za trest

Časem zjistíte, že kupovat nemovitost v těsné blízkosti pivnice bylo špatné rozhodnutí. Pokud nejste místními štamgasty, hulákánÍ opilců ve dvě hodiny ráno pod vašimi okny vám může vadit.

 

4) Nemovitosti určené k masivní rekonstrukci mnohdy skrývají větší investice než se očekávalo

Máte li vyhlédnutou nemovitost, která je určena k rekonstrukci velkého rozsahu, počítejte s tím, že investice do rekonstrukce může být výrazně vyšší, než jste očekávali. Proto si před koupí nemovitosti nechte udělat posudek stavaře, který dokáže odhalit i skryté vady, na které by jste normálně sami nepřišli. Vypracuje předběžný rozpočet požadovaných oprav a sdělí vám odhadovanou cenu.

 

5) Bydlet na samotě vás na staré roky unaví

Jako mladí a plní sil si to dokážeme představit. S rostoucím věkem si však člověk začne uvědomovat, že dojíždět do práce a z práce 2 hodiny denně a v zimním období i více hodin je poněkud unavující. Bydlení na samotě má své výhody i nevýhody a ty je potřeba pečlivě zohlednit a zvážit.

 

6) Rozmyslete si koupi nemovitosti v blízkosti nádraží, výrobních hal a velkých truhlářství, prasečáků, kravínů a jiných zapáchajících lokalit.

Je dokázáno, že hluk má nepříznivý vliv na lidské zdraví. Pokud si chcete ušetřit nervy, tak se takovéto nemovitosti vyhněte obloukem. Není totiž nic příjemného, než to, když vám pod okny co půl hodiny projede vlak, nebo každé ráno od 6-ti hodin někdo řeže dřevo. Pokud máte pocit, že by ten smrad šel krájet, tak je něco špatně. Nechtějte v těchto podmínkách zažít grilování.

 

7) Koupě domu na cizím pozemku se nemusí vyplatit

Kupovat dům postavený na cizím pozemku nese velké riziko. I když dnes nemá majitel s pozemkem, na kterém je postaven váš dům žádný záměr, neznamená to, že se to nemůže za pár let změnit. Zjistíte-li tuto skutečnost, buďte velmi opatrní.

 

8) Nekupujte vlastnické podíly

Vlastnit s někým něco na půl může znít ze začátku fajn. Při výběru nemovitosti to však ne vždy platí, a proto se tomuto dobrodružství doporučujeme vyhnout obloukem. Vyvarujte se spoluvlastnickým podílům, dvojdomkům, apod.

 

9) Souhlasí informace , které jste získali s tím, co je uvedeno v listu vlastnictví a katastrální mapě?

Může se stát, že nemovitost je prezentována soukromým prodejcem jinak, než je uvedeno v listu vlastníka a katastrální mapě. Pozemek může být špatně zaměřen, nebo na něm vázne zástava a věcné břemeno. Ujistěte se proto, že máte správné a ověřené informace.

 

10) Pozor na vodu ze studny

Představa soběstačnosti je hezká do chvíle kdy zjistíte, že je voda závadná, příliš železitá nebo zapáchá. V létě je pak v období velkého sucha dostupnost vody ze studny tak na hodinu.

 

11) Kupovat nemovitost na které vázne věcné břemeno je potřeba promyslet

Má soused věcné břemeno na příjezdovou cestu? To by se dalo zvládnout. Co když má však prodávající věcné břemeno na dožití na prodávanou nemovitost. Bydlet s cizí osobou asi nechcete. Věcné břemeno u práva na pastvu v místě, kde si chcete postavit kůlnu, není taky to pravé ořechové.

 

12) Nekupovat zajíce v pytli

Dříve, než si svou vysněnou nemovitost koupíte, doporučujeme si ji nechat prohlédnout odborníky, kteří dokáží zavčasu určit technický stav nemovitosti a případné budoucí investice.

Vytvořit poptávku

  • Byty
  • Domy
  • Rekreační objekty
  • Komerční nemovitosti
  • Pozemky
  • Ostatní

Upřesnit

Cena a plocha

m2
m2
m2
m2

... nebo vyberte celý kraj či okres

Vlastnictví

Konstrukce

Typ budovy

Vybavení

Charakteristika

IS sítě

Umístění v obci

Vyhledat vhodné nemovitosti

  • Komerční nemovitosti
  • Pozemky

Upřesnit

Vyhledat fulltextově

Cena a plocha

m2
m2
m2
m2

... nebo vyberte celý kraj či okres

Vlastnictví

Konstrukce

Typ budovy

Vybavení

Charakteristika

IS sítě

Umístění v obci

Máte otázku?